Jak prawidłowo myć pędzle do makijażu ?

13:23

Jak myć i czyścić pędzle, jak je suszyć ? To najczęściej zadawane pytania osób, które rozpoczynają swoją przygodę z makijażem.
Pędzle, które używamy do produktów sypkich takich jak puder czy bronzer, należy myć co 2/3 tygodnie. Aplikatory do podkładu i korektora powinno się myć po każdym użyciu. Nasze pędzle myjemy pod bieżącą, ciepłą wodą z wykorzystaniem szamponu dla dzieci, mydła lub specjalnego preparatu do mycia pędzli. Bardzo ważne jest to żeby podczas mycia pędzli zanurzać w wodzie tylko włosie pędzla. Jeśli zamoczymy cały pędzel istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasz pędzel się rozklei. Na wewnętrzną stronę dłoni nakładamy niewielką ilość naszego mydła bądź innego preparatu i pocieramy pędzlem o środek dłoni. Następnie spłukujemy pianę pod bieżącą wodą i osuszamy nasze pędzle ręcznikiem papierowym. Żeby pędzle dobrze wyschły najlepiej jest położyć na płasko lub powiesić włosiem do dołu. Do suszenia aplikatorów nie używamy suszarek, ani nie układamy ich na grzejniku, ponieważ wysoka temperatura negatywnie wpływa na strukturę włosia.

n♥


You Might Also Like

13 komentarze

 1. Sama zrobiłaś zdjęcie? Jest śliczne ;)
  Pozdrawiam Niecoinna

  OdpowiedzUsuń
 2. Dbanie o pędzle to podstawa. To one są głównym czynnikiem dobrego makijażu!

  http://www.o-sight.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo często myje pędzle :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam jajeczko do czyszczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak właśnie myję swoje pędzle. Jednak nawet te do pudru i innych sypkich kosmetyków czyszczę częściej. Jakoś nie lubię przez dwa tygodnie nakładać na buzię pudru tym samym pędzlem i do tego brudnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Krótko, szybko, zwięźle i na temat. Super! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja myję raz w tygodniu mydłem albo płynem do higieny intymnej.

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !