Zaliczenie semestru i całego roku. Jak to wyglada na moim uniwersytecie w Wielkiej Brytanii ?

21:33

Studiowanie w Anglii wcale nie jest trudne, przynajmniej na moim uniwersytecie. Jak widać w poprzednim poście dotyczącym studiów w Wielkiej Brytanii " Jak wygląda plan zajęć na uniwersytecie w Anglii? " w tygodniu jest mało zajęć i ćwiczeń. Naciskają na to, żeby spędzić więcej czasu w domu na nauce niż na uczelni. 

———————————————————————————————————

Zaliczenie semestru też nie jest trudne, zaliczenie semestru składa się głównie z eseju, prezentacji lub mini testu.  Ja studiuje reklamę i marketing, w pierwszym semestrze miałam tylko ćwiczenia i wykłady z marketing, natomiast teraz właśnie skończyłam drugi semestr, który nawiązywał tylko do reklamy. Zaliczenie pierwszego semestru polegało na wykonaniu prezentacji w grupie i napisaniu około 3 esejów i jednego mini testu a,b,c,d na komputerach. W pierwszym semestrze praktycznie wszystkie prace były wykonane grupowo, oprócz testu i jednego eseju.

 Drugi semestr położył nacisk na bardziej indywidualną prace i inicjatywę, wszystkie eseje i prezentacje były wykonane indywidualnie. Aby zaliczyć drugi semestr musiałam napisać trzy eseje i wykonać jeden filmik promujący moje miasto, który miał trwać 5 minut. Oczywiście wykładowcy starali się nam pomoc jak tylko było to możliwe, jeśli ktoś czegoś nie wiedział zawsze mógł napisać do nich maila lub spotkać się na indywidualne zajęcia. Nauczyciele zawsze wyciągają pomocną dłoń w stronę studenta. Organizowane nawet były takie zajęcia na które można było przyjść ze swoją pracą, wykładowcy wtedy kierowali nas w dobrym kierunku, mówili co jest dobre, a nad czym należy jeszcze popracować

Eseje były różnej długości, jedni nauczyciele wymagali 2000 słów inni 1,500. Oczywiście wszystko jest pisane na komputerze, prace należy wysłać do nauczyciela przez swój profil na specjalnej platformie szkoły. Trzeba jednak uważać, szkoła ma system, który wyłapuje jeśli ktoś zrobił swoją prace na zasadzie "kopiuj i wklej". Program nalicza procenty podobieństwa twojej pracy do innych znajdujących się  w sieci i pokazuje z których stron zostały ściągnięte. Im więcej podobieństwa tym mniejsza szansa na dobra ocenę :) . 

Zaliczenie roku to głównie dobre oceny i wynik z egzaminu. W pierwszym semestrze miałam tylko jeden egzamin, natomiast w tym mam dwa.  Z niektórych ćwiczeń i wykładów nie ma egzaminu, ocena całoroczna składa się Np z prezentacji i eseju. W czasie kiedy wykładowca zadaje nam esej do napisania lub prezentacje lub test, na kartce na której mamy opisane co zrobić umieszczona jest tez procentowa waga tej danej rzeczy, która później wpłynie na nasza całoroczna ocenę. Zwykle oceny z eseju czy prezentacji można sprawdzić na swoim koncie już po dwóch tygodniach. Inaczej się natomiast z egzaminami, na rezultatu czeka się miesiąc czasem nawet troszkę więcej. Podsumowując, jak widać zaliczenie semestru i całego roku wcale nie jest takie trudne, jeśli się naprawdę przyłożysz i poświecisz trochę czasu na naukę, możesz naprawdę uzyskać bardzo dobre wyniki :))


                                               

N♥


You Might Also Like

14 komentarze

 1. Brzmi o wiele lepiej niż moje studia! Zazdroszczę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. JA nie studiuje .. skonczylem szkołę i mam luz :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post dla osob ktore myślą o studiach w Anglii :)
  OnlyDreams

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy post, życzę Ci powodzenia w dalszej nauce, tak trzymaj! :)


  http://alkaa14.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Esej na 2 tysiące znaków? Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę!
  Ja muszę na zaliczenie przedmiotu napisac pracę na 20 tysięcy znaków. -.- w Anglii jednak studiować bym nie mogła bo nie znam języka :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o automatyczne sprawdzanie esejów. Po tym wpisie studia w Anglii nie wydają się już tak ciężkie.
  Zapraszam też do mnie, dopiero zaczynam: https://marlenagajczak.wixsite.com/queemph

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post, strasznie interesują mnie takie tematy!;)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja zawsze zastanawiałam się czy dałabym radę studiować za granicą. Widzę że wymagania o połowę niższe niż na moich studiach. Zazdroszczę:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego co przeczytałam studia w Anglii nie są takie trudne.
  Fajnie, że masz takie możliwości, Ja nie dałabym rady ze względu na język :D
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Życzę powodzenia w dalszym nauczaniu, ten post przyda się na pewno wielu osobom :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy wpis, dobrze się czyta📖😉

  OdpowiedzUsuń
 12. Super wpis choć ja językowo na średnio na razie to mi przypomina moje studia zaoczne w Polsce esej na 10 str A4 😀

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety post napisany fatalnie. Nie umiesz sklecić spojnego tekstu. Zdania do siebie ne pasują, człowiek nie wie o czym czyta. Bardzo topornie, a myślałam, że dowiem sie czegoś ciekawego

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !