Jakie kryteria musiałam spełnić, aby dostać się na moją uczelnie ?

13:49

 Jak udało mi się dostać na moją uczelnię ?  Czy trzeba mieć bardzo dobre wyniki z matury ?  W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania :) .
Zacznijmy od tego, że bardzo bałam się czy moje wyniki będą wystarczające, wiedziałam, że są osoby, które na pewno osiągnął wyższe wyniki ode mnie. Prawdę mówiąc moje oceny były nawet całkiem dobre, ale wyniki maturalne grały tutaj największą rolę. Jak wszyscy wiemy matura to bardzo ale to bardzo stresujący etap w naszym życiu. Można się do niej bardzo dobrze przygotować, ale stres, który towarzyszy nam podczas tego egzaminu może zmienić nasze przygotowanie i wyniki o 180 stopni. Byłam tym bardzo zestresowana, jednak kiedy zobaczyłam jakie moje uczelnia ma wymagania w stosunku do wyników, nie byłam już taka przestraszona. Wiedziałam jednak, że jeśli nie mają tak dużych wymagań to będzie duża liczba osób, z którymi będę konkurować o miejsce. W całej aplikacji na studia miałam kontakt mailowy i telefoniczny z przemiłą Panią z agencji, która pomaga w dostaniu się na uczelnię ( pomaga w aplikacji, poleca dla nas dobre uczelnie, pomagają w znalezieniu pracy a nawet mieszkania) to właśnie ta Pani założyła mi konto na stronie UCAS ( strona na której tworzymy konto i aplikujemy o miejsce na danym kierunku i uczelni, na niej też dostajemy potwierdzenie o przyjęciu na studia) i na tej stronie były wypisane kryteria jakie muszę spełnić aby dostać się na wybrany kierunek na danej uczelni. Ja wybrałam Coventry University i jako mój główny kierunek wybrałam Reklamę i Marketing ( w maju ukończyłam już pierwszy rok na tym kierunku:)), a jako drugi wybrałam Komunikację w mediach, a jako trzeci Marketing. Nie wiem jak to jest dokładnie z innym uczelniami, więc mówię jak to jest i było u mnie. Inne uczelnie bądź inne kierunki mogą mieć trochę odmienne wymagania od mojej, aczkolwiek ja i mój chłopak mieliśmy takie same wymagania, a on jest na całkiem innym kierunku ode mnie. Więc przejdźmy już do tego jakie miałam te wymagania :)
Musiałam zdać maturę na przynajmniej 40% z każdego przedmiotu podstawowego, oprócz języka angielskiego, z którego z podstawy musiałam mieć przynajmniej 90%. Z każdego przedmiotu rozszerzonego trzeba było uzyskać co najmniej 55%, natomiast z rozszerzenia z angielskiego wyniki musiał być na przynajmniej na 75%. Oczywiście język angielski trzeba było zdać obowiązkowo, aby nasza aplikacja została w ogóle rozpatrzona. Jeśli komuś nie udało się otrzymać takich wyników z języka angielskiego uczelnia przychodziła z pomocą. Otóż w kilku miastach w Polsce były organizowane spotkania z przedstawicielami uczelni. Można było pojechać na takie spotkanie i chwilę porozmawiać z przedstawicielem, jeśli osoba potrafiła się dogadać z tą osobą i rozumiała co on do niej mówi, przedstawiciel uczelni zaliczał tą rozmowę jako wynik z języka angielskiego z matury jako zdany. Im nie chodzi o to czy znasz każde słówko z języka angielskiego, chodzi o to, żeby nie było bariery językowej, żeby ta osoba, która wybiera się na studia rozumiała co się do niej mówi, oczywiście język angielski tej osoby znacznie się poprawi po pewnym czasie  mieszkania za granicą. Istnieje jeszcze inna opcja udowodnienia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Można wybrać się na egzamin, który nazywa się IELTS ( International English Language test system), który składa się z czytania, pisania, słuchania i rozmowy po angielsku. Jest jedna wada tego egzaminu, kosztuję on trochę ponad 700 zł, jeśli ktoś ma na to pieniądze to oczywiście może sobie zdać taki egzamin, po tym egzaminie dostaję się taki certyfikat, że zna się język angielski na takim i takim poziomie i może to bardzo pomóc w znalezieniu pracy. Moja Pani od angielskiego z liceum zaproponowała mi wybranie się na taki egzamin, ale ostatecznie nie zdecydowałam się na niego. Na szczęście moje uczelnia nie chciała ode mnie zdania takiego egzaminu, jednak wiem, że niektóre uczelnie w Anglii wymagają zdanie takiego egzaminu. Podsumowując, dostanie się na uczelnię w Anglii nie jest takie trudne, wymagania nie są aż takie wielkie, priorytetem jest znanie i dobre zdanie matury z języka angielskiego.
Poniżej wrzucam zdjęcie jednego chyba z najciekawszych budynków na mojej uczelni, jest to budynek, w którym prowadzone są zajęcia z inżynierii i komputerów :) .coventry university engineering and computing building 


N♥

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Ciekawy wpis, fajnie przeczytać o kryteriach uczelni zza granicą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też marzę o studiach za granicą, tylko że aktorskich haha. Super post, bardzo mi pomogłaś bo teraz wiem na czym muszę skupić się najbardziej, czyli nad ciągłym ulepszaniem języka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć :)

   Usuń
 3. Chciałabym kiedyś wyjechać za granicę i marzą mi też się tam studia, trzeba podszkolić język zdecydowanie :D
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Ci że czuję się cieniasem jeśli chodzi o wyniki matur w porównaniu do Ciebie.
  Myślałam że wyczynem jest dostać się z humana na chemię ale jednak się miliłam. Szacun dla Ciebie za samo zapracie i że udało Ci się!
  ni3bi3ska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O prosze a My tak blisko siebie mieszkamy. ✌ powodzenia w ukończeniu tych wymarzonych studii 😉

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja mam nieco inne pytanie. Czy w UK funkcjonuje coś takiego jak akademiki? Pytam tak, gdyż mój syn nosi się z zamiarem studiowania w UK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak oczywiście że są!
   Ja jednak na taki się nie zdecydowałam bo są dość drogie i można znaleść tańsze mieszkanie na własna rękę oraz przyjechałam z chłopakiem, a dwie osoby w jednym pokoiku to by był problem :)

   Usuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !