Drugi rok studiów na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii - Moje przemyślenia

13:13

Wydaje się jakby to było wczoraj , pakowanie walizek i zakup biletów na samolot w jedną stronę ...

————————————————————————————————-

Jestem już w połowie drogi, jak mówią to moi wykładowcy. Ten czas bardzo szybko zleciał, dopiero co na początku października zaczęłam drugi rok studiów, a już w kwietniu kończę go oficjalnie i tylko w maju czekają mnie egzaminy ( w tym semestrze czeka mnie tylko jeden egzamin :)). 

Porównując pierwszy i drugi rok studiów, pierwszy wydawał mi się ciągnąć w nieskończoność i był łatwiejszy niż drugi, który moim zdaniem jest trochę trudniejszy, ale szybciej leci czas. Może to być spowodowane tym, że w tym roku podjęłam nową pracę, w szkole się więcej i dzieje i bardziej skupiam się na moim blogu i po prostu nie mam czasu na nudę :) Mam też w planach regularne odwiedzanie siłowni, aby nieco schudnąć do wakacji, na które planuje się wybrać w styczniu 2019 r. W sumie mam do tego jeszcze dużo czasu, ale każdy wie jak to jest z tymi naszymi postanowieniami. Wracając do tematu dzisiejszego wpisu, egzaminy na pierwszym i drugim roku są całkiem podobne pod takim względem, że trwają każdy po 2 godziny i mamy do wyboru 3 pytania z 5, które muszą być mini esejami. Oczywiście każdy kierunek może mieć inna liczbę pytań, a odpowiedzi nie muszą być w formie mini wypracowań. Jak co roku wykładowcy podali 5 tematów na których mamy się skupić i które pojawią się na egzaminie. Zostały nam też udostępnione poprzednie wersje egzaminów oraz przykładowe pytania egzaminacyjne. Na pierwszym roku na egzaminach głównie chodziło o to, żeby znać definicje danych pojęć, natomiast drugi rok wymaga od nas głębszej ich analizy np. Jak dany model marketingowy może być użyty w prawdziwym świecie, jak firmy ich używają i jakie są tego efekty. Takie było przykładowe pytania z mojego egzaminu, przypominam że mój kierunek to reklama i marketing dlatego podałam takie pytanie. Wiele osób mówiło, że drugi rok jest bardzo ciężki i ciągle siedzi się w książkach lub w internecie zbierając potrzebne informacje. Nie wiem jak inne kierunki ale ja uważam że nie jest aż tak ciężko jak to przedstawiali inni. Myślę, że istotne jest staranne przygotowanie i przede wszystkim dobra organizacja czasu. Szczególnie jest to ważne dla osób, które tak jak ja pracują i studiują. Pierwszy semestr drugiego roku był głównie oparty na pracy indywidualnej czyli pisaniu esejów i przygotowaniu do egzaminów. Z tego co widziałam na rozpisce zaliczeń i zajęć drugiego semestru, będzie to po połowie praca indywidualna i praca w grupach. Szczerze mówiąc nie przepadam za pracą w grupie ponieważ jak to wiadomo czasami jesteśmy w grupie z osobami, którym nie zależy na dobrym wyniki i chcą tylko zdać ten semestr. Miałam taka sytuację na pierwszym  roku i przez prace w grupie zabrakło mi kilku procent do stypendium. Mam nadzieje, że w tym semestrze trafię na osoby z którymi będzie mi się dobrze pracować. Podsumowując, uważam, że drugi rok jest troszkę trudniejszy i bardziej wymagający od pierwszego jednak nie jest to żadna katastrofa i z pewnością każdy, kto choć trochę się postara zda ten rok :) 

N♥

You Might Also Like

14 komentarze

 1. życzę powodzenia w spotkaniu lepszych osób!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia w dalszym życiu..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli lubisz to czego się uczysz to wszystko będzie szybko leciało i będzie dość znośne. Też nie lubię pracy w grupie która ciągnie mnie w dół ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami trafiają się nawet dobre osoby w grupie, ale nie zawsze :)

   Usuń
 4. Dużo słyszałam o studiach w Anglii mieszkając tam:) Zyczę wytrwałości w planach...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeżywasz bardzo fajną przygodę! Życzę, aby już nie zabrakło tych kilku procent, wytrwałości w postanowieniach co do siłowni! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobny system nauczania mają uniwerki w Holandii :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam, że się odważyłaś na studiowanie za granicą. Życzę fajnych osób w grupie i pozdrawiam serdecznie :-D

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !