Co to jest Black Friday i dlaczego tak się nazywa ?

20:58

Black Friday jest to pierwszy dzień po święcie dziękczynienia. Jest to również dzień, w którym nieoficjalnie i urzędowo rozpoczynają się przedświąteczne zakupy. Prawie wszystkie sklepy tego dnia oferują wiele różnych przecen dla klientów. Niektóre z nich są na prawdę bardzo korzystne dlatego też ludzie potrafią już w nocy stać przed wybranym sklepem, aby móc kupić swój wymarzony i upragniony przedmiot. W każdym sklepie jest coś, co zainteresuje każdego. Jest to największe święto dla wszystkich łowców okazji. Niektóre sklepy dwa/trzy dni przed Black Friday informują jakich przecen można się będzie u nich spodziewać. np w tym roku H&M już cztery dni przed piątkiem poinformował na swojej stronie internetowej, że będzie można w ich sklepach znaleźć rzeczy przecenione do - 70%. 

Dlaczego tak się nazywa ?
Odpowiedź jest całkiem prosta, wielu sprzedawców tego dnia ma największe zyski. Firmy rejestrują swoje straty czerwonym kolorem, a przychody czarnym. Ta tradycja pojawiła się we współczesnym systemie księgowym, stąd ta nazwa.

Kiedy w tym roku wypada Black Friday?
Jest to 25/11/2016

Czy przeceny obowiązują również online?
Tak, prawie wszystkie sklepy mają takie same przeceny w sklepach online jak i stacjonarnych. Wiele osób woli chyba dokonać zakupów online. Po co mają stać i marznąć na dworze jak można kupić produkty online i nie walczyć z innymi w sklepie do ostatniej sztuki towaru :)n♥

You Might Also Like

2 komentarze

  1. O tym "świecie" dowiedziałam się dopiero rok temu, i nie wierzę zr już milelo to 365 dni od poprzedniego Black Friday! Nie robiłam nigdy zakupów w ten dzień, jednak może dzisiaj gdzieś wyskocze, kto wie? 😅

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !