Peggy Porschen - Instagramowa Kawiarnia w Londynie

11:47


Cześć!
------------------------------------------------------------------------

W dzisiejszym wpisie na moim blogu chciałabym podzielić się z wami moją opinią na temat bardzo rozsławionej kawiarni w Londynie - Peggy Porschen. 
Większość osób zna to miejsce z przepięknych zdjęć z Instagrama, tak samo było i ze mną. Kiedy zobaczyłam te wszystkie idealne zdjęcia związane z tą kawiarnią, kawami jakie oferują i wypiekami, postanowiłam się tam wybrać i przekonać czy jest tak naprawdę cudowne i piękne jak się wydaje.
Jakie było moje pierwsze zdziwienie po dotarciu na miejsce? Jeśli ktoś chciał zrobić sobie słynne zdjęcie na Insta trzeba było ustawić się w kolejce. No w sumie fakt, tak rozsławiona kawiarnia, że każdy chce mieć tam fotkę. Co jakiś czas z kawiarni wychodziła dziewczyna i informowała nas, że jeśli ktoś chce wejść do środka to musi ustawić się w kolejce przy drzwiach i czekać aż zostanie gdzieś posadzony.
Kolejną dla mnie dziwną rzeczą było to, że dużo osób, w sumie praktycznie wszyscy oprócz nas, zrobili sobie zdjęcie i poszli dalej. Ja też zrobiłam sobie zdjęcie, ale później postanowiłam wejść do środka i zobaczyć jak to wszystko wygląda wewnątrz. Może oni byli już kiedyś w środku i akurat w ten dzień chcieli tylko zrobić sobie fotkę, nie wiem, ale dla mnie to było trochę dziwne.

Po kliku minutach czekania podeszła do nas dziewczyna i zapytała czy chcemy siedzieć na dworze czy w środku. Pytanie było dość nie na miejscu, ponieważ  wszystkie stoliki na dworze były zajęte. Zostaliśmy posadzeni w środku, jednak nasz stolik był umiejscowiony praktycznie na zapleczu. Ja siedziałam centralnie za barem, widziałam jak robią kawy oraz całe ich zaplecze i lodówki, co wydaje mi się mega dziwne. Rozumiem, że w środku mieli bardzo ale to bardzo mało miejsca, ale mogli sobie oszczędzić tego jednego stolika na zapleczu. 

Po kilku minutach podeszła do nas ta sama dziewczyna po nasze zamówienie. Zamówiłam mrożoną kawę po czym dziewczyna odwróciła się i poszła przed siebie na zaplecze. Po prawie 10 minutach podszedł do nas chłopak i zapytał nas czy jesteśmy gotowi do złożenia zamówienia. Myślę sobie, przecież złożyłam zamówienie jakieś 10 minut temu, okazało się, że jednak go nie złożyłam. Hmm to było nieco dziwne, więc jeszcze raz zamówiłam mrożoną kawę i czekam. Po 5 minutach dostałam moje Latte, ale nie mrożone. Podeszłam, więc do kasy i uprzejmie ich powiadomiłam, że to nie jest to co zamówiłam. I w końcu dostałam moje mrożone Latte w kubku na wynos, które było najtańszym chyba papierowym kubkiem jakie można dostać. To nawet ja w swoim miejscu pracy mam kubki na wynos z logiem naszego miejsca.

Może pomyślicie, że dużo narzekam, ale pracuję w bardzo podobnym miejscu już od roku i wiem jacy potrafią być ludzie w Anglii, kiedy nie dostaną tego czego chcą i jeśli muszą czekać dłuższą chwilę na bycie obsłużonym.Podsumowując, muszę stwierdzić, że fakt miejsce jest bardzo ładne i wyróżnia się swoim wyglądem. Jednak obsługa i wybór jest bardzo mały. Do wyboru były tylko trzy rodzaje ciast i trzy rodzaje babeczek, które nie wyglądały jakoś bardzo zachwycająco i szczególnie ich cena - 6 funtów za jedną babeczkę?

Jeśli chcecie mieć ładne zdjęcie na Insta to jak najbardziej polecam, jednak na kawę bym się tam nie wybrała.

N♥

You Might Also Like

13 komentarze

 1. Rzeczywiście miejsce piękne. Są sławni to i sobie liczą cwanuaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie jeśli chodzi o zrobienie zdjęcia to super miejsce, ale też nie byłabym zadowolona z takiej obsługi :c

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zawsze wygląd miejsca idzie w parze z jakością usług. Niestety.. Już wiesz czemu większość ludzi ustawiało się jedynie w kolejce po zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miejsce rzeczywiście przeurocze! Koniecznie muszę tam zajrzeć jak tylko będę w Londynie! Chciciazby dla jednego zdjęcia 😃♥️

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie to wygląda, ale rzeczywiście słabo, że taki mały wybór. MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wszystko złoto co się świeci ;) Zaraz podlinkuję mojej siostrze, bo wyjechała na miesiąc popracować, ale do Londynu też wpadnie, więc niech wie, gdzie udać się jedynie po fajne zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No 6 funtów za babeczke to jest drogo, w ASDA dostaniesz cale pudełko babeczek za tą cenę :D Szkoda, że obsługa była niezadowalająca.. Mimo to miejsce jest śliczne ♥

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie kawiarnia bardzo klimatyczna i wyjątkowa. Idealna na zrobienie wielu fenomenalnych zdjęć. Chyba warto takie miejsce odwiedzić będąc w Londynie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam wpis i myślę, że oni mają taki obrót z osób, które robią zdjęcia i przychodzą po to by się otagowac że nie muszą się martwić dbaniem o klientów i o ruch. To nie jest miejsce na randki, ani kawiarnia biznesowa, wątpię też by mieli stałych klientów przy tak małym wyborze (ludzie się nudzą) raczej turyści, jeden raz i koniec

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepięknie ❣️ Szkoda ze nie wszystko takie śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Liczyłam na same ochy i achy a tu widzę klops. Nie lubię takich miejsc gdzie jest bałagan i nie wiadomo o co chodzi. Ja bym była wkurzona gdyby mnie to spotkało. A samej kawiarni nie znam i nigdy o niej nie słyszałam. Może to i dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wejście jest prześliczne! Po prostu bomba!

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu

Kopiowanie zdjęć i treści jest zabronione.
Wszystkie zdjęcia na tym blogu są mojego autorstwa z pewnymi wyjątkami, które mają odpowiednie odnośniki.

Zostań ze mną na dłużej !

Jeśli podoba Ci się to, co tworzę na tym blogu zostań ze mną na dłużej, da mi to motywację do dalszego działania i ulepszania moich postów !